ჩვენი ორგანიზაციის ბაზაზე ფუნქციონირებს დღის ცენტრი, რომელიც 18 წელს ზევით შშმ პირებს აწვდის საჭიროებაზე მორგებულ მომსახურებას მათი ინდივიდუალური განვითარების ხელშეწყობის, საზოგადოებაში ინტეგრაციის, მიტოვების პრევენციისა და ოჯახის მხარდაჭერის მიზნით;
დღის ცენტრის აქტივობებია:
ფსიქო–პედაგოგიური დიაგნოსტიკა – გასაუბრება შშმ პირთან, მხარდამჭერთან; დაკვირვება ბენეფიციარის ძლიერ მხარეებზე, ინდივიდუალური რეაბილიტაცია- აბილიტაციის გეგმის შემუშავება;
ფსიქოლოგის საათი – ფსიქოლოგი მუშაობს პროექტში ჩართულ ბენეფიციარებთან, უწევს ფსიქო-კონსულტირებას ინდივიდუალურად, ატარებს თემატურ ჯგუფურ შეხვედრებს სხვადასხვა ფსიქოლოგიურ თემებზე, მუშაობს ბენეფიციართა მოტივაციის ამაღლებასა და არასრულფასოვნების კომპლექსის დაძლევაზე, სტრესის მოხსნასა და მისი დაძლევის სტრატეგიებზე, ბენეფიციართა პიროვნული ზრდის ხელშეწყობაზე, ასწავლის, როგორ მართონ ემოცია, გაუმკლავდნენ სტრესს და სხვა. რეკომენდაციებს აძლევს მასწავლებლებს, მშობლებს, ბენეფიციარებს.
დღის ცენტრში მუშაობა მიმდინარეობს ბენეფიციართა შესაძლებლობების, წინა პროფესიული, სახელობო უნარების, ძლიერი მხარის განვითარებაზე, შშმ ახალგაზრდების შემოქმედებითი, წარმოსახვის, დაკვირვების, მხედველობითი, ხელის მოტორიკის განვითარებზე.
დღის ცენტრის ბაზაზე ფუნქციონირებს ორი სახელოსნო:
1. ხის სახელოსნო ,,სხივი’’, რომელსაც ირაკლი ქემოკლიძის ხსოვნის უკვდავსაყოფად დაერქვა სხივი-ირაკლის ხის სახელოსნო. ხის სახელოსნოში შშმ ახალგაზრდები ეკოლოგიურად სუფთა ხის სათამაშოებისა და სუვენირების დამზადებას სწავლობენ. ეუფლებიან ხეზე კვეთას, ხის მხატვრულ დამუშავებას, დამოუკიდებელი ცხოვრებისა და პროფესიულ უნარ-ჩვევებს. ხეზე კვეთის მასწავლებელი შშმ ახალგაზრდებს ასწავლის ხეზე მუშაობის ტექნიკას პრაქტიკულად და თეორიულად, ასწავლის თეორიულ მასალას, ხელსაწყოებთან მუშაობას, აცნობს სახელოსნოში განთავსებულ დაზგა-დანადგარებს, მათი მუშაობის სპეციფიკას, ხელის ინსტრუმეტებს, მათი გამოყენების შესაძლებლობას, ასწავლის ხის სათამაშოების, სუვენირების დამზადებას, გაკეთებას, დაზუმფარებას, მონტაჟს, საბოლოო პროდუქტის შექმნას, უსაფრთხოების ნორმების დაცვას, მონაწილეობენ სხვადასხვა გამოფენაზე.
2.გამოყენებითი ხელოვნების სახელოსნო– შშმ ახალგაზრდები ეუფლებიან გამოყენებითი ხელოვნების თერაპიის ტექნიკებს, პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებს, გამოუყენებლი მასალისგან სხვადსხვა სუვენირის შექმნას, თექაზე მუშაობას, მატყლის სველი და მშრალი მოთელვის ტექნოლოგიას, ფეტრის მასალისგან სხვადასხვა აქსესუარის შექმნას, ნაჭრის თოჯინების კერვას, გაზეთის ჩხირებისგან კალათებისა და სუვენირების შექმნას, ,,დეკუპაჟისა და პაპიე–მაშეს’’ ტექნოლოგიით სხვადსხვა დიზაინისა და ესკიზის, თემატური სუვენირების, აქსესუარებისა და გამოყენებითი ხელოვნების ნიმუშების შექმნას, მონაწილეობენ გამოფენებზე.
დღის ცენტრის ბენეფიციარები მონაწილეობენ სხვადასხვა გასვლით – კულტურულ, სპორტულ, ღონისძიებებსა და ფესტივალებზე, ჩართულნი არიან კულტურულ ღონისძიებებში: სხვადასხვა მუზეუმების, კულტურული ცენტრების მონახულება, ექსკურსიების დაგეგმვა, სპორტულ-გამაჯანსაღებელი აქტივობებში მონაწილეობა და სხვა.
დღის ცენტრი ბენეფიციარებს უზრუნველყოფს კვებით, ზრუნავს ბენეფიციართა უსაფრთხოებასა და კეთილდღეობაზე, ძალადობისგან დაცვაზე.
დღის ცენტრი უზრუნველყოფს მშობლებთან (მხარდამჭერებთან) შეხვედრას ინფორმირებასა და კონსულტირებას.
დღის ცენტრი, საჭიროების შემთხვევაში, უზრუნველყოფს ბენეფიციართა პირველადი სამედიცინო დახმარების გაწევას.
ორგანიზაცია აქტიურად მუშაობს საზოგადოების ხედვისა და დამოკიდებულების შეცვლაზე შშმ პირებთან მიმართებაში, მონაწილეობს სხვადასხვა სატელევიზიო-რადიო გადაცემებში, დღის ცენტრისა და სახელოსნოების საქმიანობის პოპულარიზაციას ეწევა სოციალურ და ბეჭდურ მედიაში.

A day center operates under our organization, providing tailored services to individuals with disabilities who are over 18 years old. The center aims to promote their individual development, integration into society, prevent abandonment, and offer family support.
The activities of the day center include:
Psycho-pedagogical diagnosis - This involves conducting interviews with individuals with disabilities and their supporters, observing the beneficiaries' strengths, and developing individual rehabilitation and habilitation plans.
Psychologist's sessions - The psychologist works with the beneficiaries involved in the project, providing individual psycho-counseling, conducting thematic group meetings on various psychological topics, and working to enhance the motivation of the beneficiaries. They also focus on overcoming inferiority complex, stress relief, coping strategies, promoting personal growth, teaching emotional management, stress coping techniques, and providing recommendations to teachers, parents, and beneficiaries.
Development of abilities and skills - The day center focuses on developing the beneficiaries' abilities, leveraging their previous professional skills, and fostering creativity, imagination, observation, visual skills, and hand motor skills of youth with disabilities.
Workshops - The day center operates two workshops:
1. "SKHIVI - Irakli's Wooden Workshop": This workshop is named in memory of Irakli Kemoklidze, and it teaches young people with disabilities to create ecologically friendly wooden toys and souvenirs. They learn wood carving, artistic wood processing, independent living skills, and professional skills. The woodcarving teacher provides practical and theoretical instruction on working with wood, tools, easels, devices, safety norms, and participating in exhibitions.
2. Applied Art Workshop: In this workshop, young people with disabilities learn techniques of applied art therapy, practical skills, and create various souvenirs using unused materials. They work with materials such as felt, wet and dry wool milling technology, and create accessories, cloth dolls, baskets, and souvenirs from newspaper sticks. They also participate in exhibitions, showcasing their designs, sketches, and works of applied art using decoupage and papier-mâché technology.
Moreover, beneficiaries of the day center participate in various excursions, cultural events and festivals. They visit museums, cultural centers, they are involved in planning the excursions, and participate in sport and healthy activities.
The day center provides the beneficiaries with food, takes care of the safety and well-being of the beneficiaries, and protects them from possible episodes of violence.
The day center provides meeting with parents (supporters), informing and counseling sessions.
Furthermore, if necessary, the day center provides first aid to the beneficiaries.
The organization actively works to change the society's vision and attitude towards people with disabilities, participates in various television and radio programs, and promotes the activities of the day center and workshops in social and print media.